AKCE / BLOG
...proběhlé akce, co stojí za to si zapamatovat

Bylo mi ctí představit české tradice a oslavit sv. Václava v Japonsku na TOKYO CZECH FESTIVAL 2018 v termínu 28. - 30. 9. 2018.
Děkuji moc ČESKÉMU CENTRU TOKIO a VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V TOKIU za pozvání a možnost atraktivním způsobem zprostředkovat tradiční výrobu skleněných ornamentů a ruční práci z ČR.

Sashiko / 刺し子 / = japonské lidové vyšívání předním stehem, které pochází z éry Edo (1615-1868) a největší rozmach zažilo v období Meiji (1868-1912), když husté sněžení znemožnilo práce venku, v zemědělských oblastech na severu japonského ostrova Honshu, se sashiko ustálilo jako zimní zaměstnání, které dívky učilo trpělivosti a vytrvalosti.

Když mi bylo šestnáct, vlastně 1. školní prázdniny po roce 1989, jsem první měsíc malovala sklo v Duchcově a za vydělané peníze jsem si koupila zpáteční jízdenku na autobus Praha - Paříž - Praha. Rodičům jsem řekla, že jedu na Slovensko a společně s partou samých kluků z maturitních ročníků jsme odjeli. Náš kamarád Dan V., měl vstupenku k Jiřímu...

Teplice - Jednou za rok se pravidelné nedělní hudební odpoledne
u Zahradního domu pod názvem Malá Paříž rozšíří do celé Zámecké zahrady.

NANA HANA & Radka Müllerová připravila na akci:
MALOVÁNÍ NA VĚJÍŘE A PLENÉR V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ: