JAPONSKO / CZECH FESTIVAL 2018

28.09.2018

Bylo mi ctí představit české tradice a oslavit sv. Václava v Japonsku na TOKYO CZECH FESTIVAL 2018 v termínu 28. - 30. 9. 2018.
Děkuji moc ČESKÉMU CENTRU TOKIO a VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V TOKIU za pozvání a možnost atraktivním způsobem zprostředkovat tradiční výrobu skleněných ornamentů a ruční práci z ČR.

プレゼンテーション チェコの伝統行事 ラドカ・ミレロヴァー 
překlad z plakátu: Prezentace / České tradiční akce /Radka · Müllerová

Bylo to úžasné!!! Potvrdil se obrovský zájem o českou kulturu a možnost aktivně si vyzkoušet tradiční výrobu českého unikátu: skleněných ornamentů podle tradičních, krkonošských vzorů - Rautis a.s. www.rautis.czbylo rozhodně letošním hitem. Po celou dobu festivalu byla kapacita workshopů plně obsazena a kdybych mohla návštěvníkům předvádět dlouho do noci, motali by ozdoby se mnou nejraději pořád. Krásné! Moc děkuji všem milým návštěvníkům za trpělivost a ohromnou píli, kterou věnovali svým skleněným ornamentům. Celý festival se vydařil a i přes mírné nedělní krácení a bezpečnostní úpravy kvůli tajfunu byla akce perfektní a reprezentativní.
Děkuji moc strážným andělům Evě a Monice za skvělé zázemí a milé setkání! Velký dík patří celým týmům Českého centra a Zastupitelského úřadu ČR v Tokiu. Mít na druhém konci světa pocit národní hrdosti a nasávat jej z přímého okolí je prostě hodně silný zážitek. Moc si vážím práce českého týmu v Japanu, protože pro nás všechny to je anebo byla, víc než jen práce. ...a uzavírám překopaným citátem Mozarta: ...mí Japonci mi rozumějí! :-) 

ありがとうございました

...další fotografie ze slavnostní recepce:
https://www.mzv.cz/tokyo/ja/x2005_07_07_3/x2018_10_16.html